مهار آتش سوزی پیله کوه و جمند

چالوس نیوز / مدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران از مهار آتش سوزی درمنطقه پیله کوه و جمند در شهرستان های نوشهر و چالوس خبر داد و گفت: چهار هکتار از عرصه های طبیعی در آتش سوخت.

کانال رویداد نوشهر نوشت: سید وجیه الله موسوی عصر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران به خشکی هوا و عدم بارندگی در ماه اخیر اشاره و اضافه کرد این امر گاها سبب بروز و وقوع آتش سوزی هایی در منطقه شده است که بیشتر آنان با تلاش ماموران منابع طبیعی و مردم اطفا شده است.

وی درباره آتش سوزی منطقه پیله کوه با بیان اینکه این منطقه در دو روز قبل نیز دچار آتش سوزی شده بود و چهارشنبه شب اطفا شده بود، اظهار داشت: صبح امروز نیز این منطقه دچار حریق شد که با اعزام همکاران و تلاش مردم این حادثه مهار شد.

موسوی درباره آتش سوزی در منطقه جمند که موجب آسیب به درختان خشک سرپا یا درختان ریشه کن شده است اظهار داشت: در دو سوی این منطقه، آتش مهار و اطفا شده است و آتش سوزی منطقه سوم نیز مهار شد.

مدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران با اشاره به شرایط جوی منطقه و احتمال وقوع بارندگی تصریح کرد: در صورت مهار و اطفا نشدن آتش سوزی، صبح جمعه با درخواست بالگرد نسبت به اطفای حریق اقدام می شود.

موسوی با عنوان اینکه در حال حاضر فصل صید و شکار به سر می بریم و به دلیل حضور شکارچیان و افراد، عمده دلیل آتش سوزی ها، انسانی است افزود: تاکنون حدود چهار هکتار از عرصه های طبیعی که بیشتر شامل درختان خشک سرپا یا ریشه کن هستند، دچار آسیب شدند.

e-max.it: your social media marketing partner