کشتار مسلمانان میانمار، نمونه‌ای از جاهلیت جدید است

چالوس نیوز -  امام‌ جمعه نوشهر با محکوم کردن کشتار مسلمانان میانمار گفت: حوادث این کشور، نمونه‌ای از جاهلیت جدید است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نوشهر افزود : 6 تا هشت میلیون نفر از جمعیت 55 میلیون نفری میانمار، مسلمان هستند که در نهایت محرومیت زندگی می‌کنند.
وی یادآور شد: به آنان حق شهروندی و گذرنامه نمی‌دهند؛ تحصیل در دانشگاه و استخدام در ادارات برایشان ممنوع است؛ بیش از دو بچه نباید داشته باشند؛ از اغلب آنان برای بیگاری استفاده می‌شود؛ حق مالکیت زمین ندارند، 20 سال است که اجازه ساخت و یا تعمیر مسجد به آنان داده نشده است .
مشایخ اظهار داشت : جلو چشم پدر و مادرها، بچه‌ها را می‌کشند و خانه‌شان را آتش می‌زنند و تاکنون 120 هزار نفر آواره شده‌اند.
وی گفت: تمام این اتفاقات در کشوری رخ می‌دهد که مقام عالی‌ رتبه‌اش برنده جایزه صلح نوبل شده است و سکوت مرگبار رسانه‌ها به نحوی است که گویی مسلمانان را آدم نمی‌دانند.
امام ‌جمعه نوشهر با گرامیداشت یاد و خاطرهٔ شهدای 17 شهریور 1357 تأکید کرد: جمعه سیاه در آن سال، روند انقلاب اسلامی را سریع‌تر کرد و ارتش شاه متزلزل شد.
وی اظهار داشت: در هفته گذشته حادثه تلخ واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان استان هرمزگان در داراب رخ داد که از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم نظارت بیشتری داشته باشد.
مشایخ ضمن تبریک عید غدیر خم تصریح کرد: فضای عمومی شهرها باید جوری باشد که گردشگران وقتی شهر را می‌بینند بدانند شهر امیرالمؤمنین ( ع ) است و باید در مقابل گردشگران، تأثیرگذار باشیم نه تأثیرپذیر.
نمازگزاران نوشهری در پایان آیین نماز جمعه با برگزاری راهپیمایی و حمل شعارنوشته، کشتار مسلمانان میانمار و سکوت مجامع بین‌المللی را محکوم کردند.

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران