تحقق 43 هزار اشتغال در استان مازندران در سال جاری

چالوس نیوز -  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: بنابر خود اظهاری دستگاه های اجرایی استان از ابتدای سال جاری تاکنون 43 هزار اشتغال محقق شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسن خیریانپور روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان در ساری افزود : بالغ بر 950 هزار اشتغال در سال جاری در کشور هدفگذاری شد که از این تعداد سهم استان مازندران 53 هزار شغل است.
وی تاکید کرد : برای تحقق کامل این امر نیاز به پیگیری جدی و نظارت و ارزیابی مکرر و همکاری مصرانه تمامی دستگاه های متولی امر است تا به صورت عملیاتی به اهداف مورد نظر در حد استان دست یابیم.
خیریانپور بر حضور دو فرماندار از شهرستان های 22 گانه استان در هر جلسه کارگروه اشتغال استان جهت ارائه گزارش و پیشنهاد حداقل دو زمینه اشتغالزایی مستعد در منطقه تحت اداره خود تاکید کرد و گفت : تمامی 22 شهرستان از جهت وضعیت تحقق اشتغال مربوطه تا پایان سال رصد خواهند شد.
وی به تسهیلات پرداختی در این مسیر هم اشاره کرد و گفت : یکهزار و 300 میلیارد ریال در بخش خوداشتغالی ، 540 میلیارد ریال در بخش تسهیلات روستایی ، 300 میلیارد ریال در قالب تسهیلات حمایتی طرح های نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فزیکی و 6 هزار و 180 میلیارد ریال تسهیلات مربوط به بهبود فضای کسب و کار از جمله تسهیلات حمایتی در بحث اشتغالزایی استان بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران تاکید کرد : در مجموع 15 هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات حمایتی جهت رونق اشتغالزایی در این استان در بخش های مختلف تخصیص یافت که وظیفه تمامی دستگاه ها پیگیری و ارزیابی و کنترل زیرمجموعه های خود جهت جذب تمامی این اعتبار است.
خیریانپور به مدیران مربوطه تاکید کرد که بی جهت سرمایه گذاران را وارد بوروکراسی اداری نکنند و دبیرخانه های ستاد تسهیل و رفع موانع کسب و کار استان شامل جهاد کشاورزی و صنعت و معدن باید فعالانه در این زمینه ورود پیدا کنند.
وی همچنین با اشاره به طرح کارورزی به عنوان یکی از طرح های مهم دولت در سال جاری برای ایجاد اشتغال گفت: سهمیه استان برای طرح کارورزی بیش از پنج هزار نفر بوده و تاکنون 372 کارفرما برای جذب کارورزان اعلام آمادگی کرده اند.
مازندران اگرچه از استان هایی است که نرخ بیکاری در آن با اندکی بیشتر از 9 درصد در بهار امسال تک رقمی شد، ولی بیشتر افراد بیکار در این استان را دانش آموختگان دانشگاهی تشکیل می دهند.
بر اساس اعلام سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران ، در حال حاضر در این استان 17 هزار دانش آموخته رشته های کشاورزی بیکار هستند.
اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان در مراکز تولیدی ، صنعتی ، صنفی یکی از برنامه های مهم دولت در سال جاری برای تحقق اشتغال است و به موجب این طرح 150 هزار نفر از دانش آموختگان در سطح کشوری در قالب طرح کارورزی در این مراکز به کار گرفته می شوند.
در این طرح دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی 23 ساله تا 32 ساله (با احتساب 2سال خدمت سربازی) در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی به کار گرفته می شوند و دولت بخشی از هزینه کارورزی و بیمه آنان را پرداخت می کند.
دانش آموختگان دانشگاهی و کارفرمایان مراکز تولیدی و صنعتی واجد شرایط مازندران با ثبت نام در سامانه karvarzi.mcls.gov.ir برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی کرده اند.
هدف از اجرای طرح کارورز جذب دانش آموختگان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکترا با حمایت وزارت کار در بنگاههای اقتصادی خصوصی و تعاونی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران همچنین به ظرفیت ویژه سازمان فنی حرفه ای در زمینه آموزش نیروهای بیکار اشاره و تاکید کرد: سال گذشته 73 هزار نفر از انواع آموزش های این سازمان در رشته های مختلف بهره مند شدند که امسال این رقم به 75 هزار نفر هدفگزاری شده است.
**تحقق 15 درصدی تعهد اشتغال چالوس
فرماندار چالوس نیز در این جلسه اظهارکرد: سهمیه تعهد اشتغال این شهرستان یکهزار و 725 نفر بوده که تاکنون 258 مورد در سامانه رصد اشتغال ثبت و محقق شده است.
محمدناصر زندی در زمینه تسهیلات پرداختی از سوی بانک های عامل به طرح های اشتغالزایی گفت: اگر طرحی از شرایط لازم برخوردار نبود طرح های جایگزین را در اولویت قرار دهند تا تسهیلات بیشتری جذب شود.
وی به برگزاری نمایشگاه 2 ماهه در بخش مشاغل خانگی این شهرستان اشاره کرد و گفت: به دنبال جانمایی نمایشگاه دائمی برای حمایت از فعالان این بخش هستیم.
**تعهد 24.3 درصدی تحقق اشتغال قائمشهر
فرماندار قائمشهر نیز در این نشست گفت: تعداد سهمیه تحقق اشتغال این شهرستان دو هزار و 911 نفر بوده که از این تعداد تحقق استغال 707 نفر در سامانه رصد ثبت شده است.
مهدی محمدی افزود: اشتغال 340 نفر از این تعداد در بخش های مختلف حوزه صنعت و معدن و تجارت بوده که از این نظر قائمشهر رتبه دوم استان را داراست.
به گفته وی همچنین تحقق اشتغال 140 نفر از این تعداد نیز از طریق کمیته امداد و 28 نفر از طریق بهزیستی بوده است.

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران