ثبت ۷۶ فقره وقف جدید در مازندران

ابراهیم حیدری

چالوس نیوز- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: از ابتدای سال ۹۶ تعداد ۷۶ فقره وقف جدید در مازندران به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم حیدری عصر سه شنبه در نشست با استاندار مازندران با استاندار مازندران  با بیان اینکه در سال جدید ۷۷وقف جدید انجام شده است، اظهارکرد: هزار و ۳۶۱ امامزاده ۱۴ هزار موقوفه و ۱۸۴هزار رقبه در استان مازندران وجود دارد.

وی با اعلام اینکه ۷۵ درصد از موقوفه استان، مربوط به عزاداری ابا عبدالله حسین(ع) است، گفت: امروزه بحث دارو و درمان یکی از مشکلات جامعه است که واقفین نیز در این حوزه ورود پیدا کردند.

حجت الاسلام حیدری یکی از نیات واقفین را خرید تجهیزات برای بیمارستان ها عنوان کرد و افزود: در سال جاری از محل اجرای نیات ۱۲۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات بیمارستان امام خمینی(ره) ساری هزینه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به وقف در حوزه آموزشی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در شهرستان قائمشهر حدود ۷۵۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ادارات و نهادها بالغ بر ۶ میلیارد تومان به اوقاف بدهکار هستند، گفت: آموزش و پرورش و بانک ها بدهکاری زیادی به اوقاف دارند ولی تصور می کنند که اوقاف سازمان خیریه است و نباید این مبالغ را پرداخت کنند.

حجت الاسلام حیدری افزود: زمانی که قضات حکم را صادر می کنند شاهد جو سازی های برخی از سازمان ها بر علیه اوقاف هستیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بزرگترین ورزشگاه ساری وقف است، گفت: براساس مسائل شرعی  و قانونی حقوق موقوفه  باید پرداخت شود که دستگاه ها باید به این مسائل توجه کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۸ هزار اماکن مذهبی و دینی در استان مازندران وجود دارد، افزود: وظیفه اصلی اوقاف دفاع از موقوفه است که متاسفانه دستگاه ها به این مسئله توجه نمی کنند.

حجت الاسلام حیدری به برپایی موکب حضرت علی اصغر (ع) در نعمانیه عراق اشاره کرد و گفت:۱۰ تن برنج، بطری آب معدنی، پتو و ۱۱۰ میلیون تومان از محل اجرای واقفین برای ارائه خدمات مطلوب به زائرین ارسال شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه در استان مازندران چهره های قرانی برجسته ای وجود دارند، افزود:  باید به چهره های قرآنی توجه شود و این مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران