ثبت 77 وقف جدید در مازندران

چالوس نیوز / مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت که از ابتدای سال جاری تاکنون 77 وقف جدید در این استان ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ابراهیم حیدری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه بابل ، افزود : این وقف ها در زمینه های مختلف به خصوص نیازمندی های جامعه بوده است.
وی با اشاره به در پیش بودن دهه وقف ، گفت که همزمان با این دهه بیش از 70 برنامه مختلف فرهنگی و مذهبی در سراسر مازندران برگزار خواهد شد.
دهه وقف امسال از 25 آبان آغاز می شود.
حیدری با تشریح برنامه های دهه وقت در مازندران ، افزود : امسال هم بر اساس نیت واقفان ، سرمایه گذاری 10 میلیارد ریالی برای تجهیز بیمارستان های ساری و قائمشهر و نیز هزینه های دارو و درمان برخی از نیازمندان در سراسر استان شده است که این طرح ها در ایام دهه وقف به بهره برداری می رسد.
وی افزود : همچنین در سال جاری اقدامات بسیار ارزشمندی در زمینه های مختلف در اوقاف مازندران انجام شده است که همزمان با دهه وقف فرصت مناسبی است تا این عملکرد برای افکار عمومی تشریح شود.
حیدری گفت : برای اوقاف مازندران یک افتخار است که در سال 96 در مسابقات سراسری قرآن در کشور رتبه سوم را کسب کرده است.
وی با اظهار این که وقف از باقیات صالحات است ف افزود : موقوفاتی در مازندران وجود دارد که بیش از یکهزار سال قدمت دارد و بدون اینکه نام و نشانی از فرزندان این واقف باشد اما این وقف به نام واقف ثبت و ماندگار است.
او ادامه داد : در استان مازندران بیش از یکهزار و 361 امامزاده ، یکهزار و 200 رقبه و 14 هزار موقوفه موجود است.

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران