تصویب بودجه برای برنامه‌های فرهنگی

چالوس نیوز - محمدناصر زندی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید مناسبت‌های مهم و اساسی طول سال را در فرهنگ عمومی سیاست‌گذاری کنند، گفت: بهتر است که برنامه‌های عمومی و برخی از برنامه‌های فرهنگی شاخص در شورای فرهنگ عمومی مصوب شود تا در طول سال این مناسبتها با هماهنگی صورت بگیرد.

به گزارش چالوس نیوز ،محمدناصر زندی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چالوس  با اشاره به دستورات جلسه مبنی بر آسیب‌شناسی روند اجرای برنامه‌های فرهنگی شهرستان و برگزاری همایش ملی ملاعلی و شیخ آقا حسن تیرگر فاخری اظهار کرد: با توجه به اینکه دستگاه‌های فرهنگی بودجه و اعتبارات فرهنگی دارند بنابراین سیاست‌گذاری کارهای فرهنگی باید در این جلسات صورت بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید مناسبت‌های مهم و اساسی طول سال را در فرهنگ عمومی سیاست‌گذاری کنند، افزود: بهتر است که برنامه‌های عمومی و برخی از برنامه‌های فرهنگی شاخص در شورای فرهنگ عمومی مصوب شود تا در طول سال این مناسبتها با هماهنگی صورت بگیرد.
فرماندار چالوس با بیان اینکه باید برخی از دستگاه‌ها مانند شهرداری‌ها و دیگر نهادهای متولی امور فرهنگی را موظف کنیم تا  در طول سال مبالغی را برای اجرای کار فرهنگی اختصاص دهند و سیاست‌گذاری و شورای هماهنگی نیز  از طریق شورای فرهنگ عمومی مورد توجه قرار بگیرد.
وی به سهیم شدن دستگاه‌های خصوصی و برخی ازNGO ها در این امور تاکید کرد.
زندی در ادامه به برگزاری همایش ملی فاخر به میزبانی شهرستان چالوس در دوم آذرماه امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مفاخر زیادی در استان مازندران  و به‌ويژه غرب وجود دارد که باید شناسایی شده و به  نسل جدید معرفی شوند.
وی با بیان اینکه همایش ملی ملاعلی و آقا شیخ حسن فاخری قرار است در دو بخش علمی و عمومی برگزار شود، گفت: در مجموع  ۸۵ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که در روز همایش ملی با نظر داوران و کارشناسان تعداد ۱۰ اثر برتر برگزیده می شود.
فرماندار چالوس با اشاره به اینکه این همایش قابل استفاده برای عموم است، گفت: ارسال مقاله‌های زیاد به دبیرخانه همایش نشان از شناخت و علاقه شخصیت‌های علمی کشور به این دو شخصیت دارد و قرار است در بخش عمومی همایش  از سخنرانی‌ها و مرثیه‌های به‌جای مانده از این دو شخصیت واجرای تعزیه‌خوانی از شرکت‌کنندگان استقبال شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در اجرای برنامه‌های فرهنگی اگر دستگاه‌های مختلف تابع یک سیاست نباشند اقدامات فرهنگی خاصی صورت نمی‌گیرد، افزود: بدون وحدت کار فرهنگی آسیب می‌بیند و گاهی برخی از تشکل‌ها برای برنامه‌های فرهنگی هزینه می کنند تا مخالفت خود را با اهداف شورای سیاست‌گذاری اعلام کنند که چه ناآگاهانه و یا آگاهانه اما به‌صورت خودمحور باشد آسیبی بر کار فرهنگی شهرستان محسوب می‌شود.

زندی با تاکید بر اینکه اگر شورای فرهنگ عمومی شهرستان از قبل برنامه داشته باشد هر کسی بدون هماهنگی با این شورا برنامه خاصی نمی‌گذارد،گفت: یکی از خطراتی که کار فرهنگی را تهدید می‌کند این است که ظرفیت‌های فرهنگی نباید از مسیر وحدت خارج شود.

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران