انجام کارهای خلاقانه در امر کتابخوانی

چالوس نیوز - استاندار مازندران انجام کارهای خلاقانه توسط آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی را راهکار افزایش توجه به کتاب و کتابخوانی بیان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی عصر شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های استان، یکی از اهداف خود را ایجاد جامعه‌ای سراسر مسئول برشمرد و افزود: در کنار همه لوازم و هزینه‌هایی که انجام می‌شود مهم این است که جامعه ما جامعه سراسر مسئول شود.

استاندار مازندران، از جمله راه‌های رسیدن به این جامعه را راهی دانست که خداوند از طریق نبوت و ولایت در اختیار بشر داده و خاطرنشان کرد: از دیگر لوازن برای این امر نعمت تدبر و تفکر بشر است.

وی گفت: هر جایی که همت، غیرت، درستکاری و عمل منطبق بر ایمان بوده و ریا نبوده است ما شاهد نتیجه بهتری بوده‌ایم و هر جا که نمایش و ریاکاری بوده ما از آن فاصله گرفته‌ایم و بسیاری از فرزندان بزرگان را دیداه‌یم که مسیر دیگری را در پیش گرفته‌اند چرا که عمل ندیدند و فقط حرف شنیدن و در ستیز قرار گرفتند.

استاندار مازندران با بیان اینکه نافرمانی اجتماعی برخورد ثابتی ندارد، بر اهمیت فعال کردن حرکتی با ثبات فکری و رفتاری و دنبال کردن آن تأکید کرد.

وی با بیان اینکه علم و عمل باید توامان باشند، افزود: ما حرف‌های ‌پیشینیان که از مکتب مولا با جانشان آموخته بودند، را با جان و دل می‌شنیدیم.

اسلامی به ایجاد نگاه عمیق‌تر به باورها و هنجارها برای دوری از حرکت نمایشی و فریب‌دهنده و تولید محتوای خوب و اثرگذار تأکید کرد.

استاندار مازندران از جمله راهکارهای برای افزایش توجه به کتاب و کتاب‌خوانی به انجام کارهای خلاقانه توسط آموزش و پرورش، ارشاد و کانون پرورش فکری، ارتباط با خیرین کتابخانه‌ساز برای انجام کارهای ماندگار، عضویت اعضای کتابخانه‌های در فضای مجازی و ارائه خلاصه کتاب‌ها برای ایجاد علاقمندی و انجام فعالیت‌هایی در کتابخانه‌ها برای ایجاد جاذبه اشاره کرد.

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران