بررسي794 فقره پرونده تغيير كاربري اراضي در مازندران

چالوس نیوز / رئيس كل دادگستري مازندران، از بررسي 794 فقره پرونده تغيير كاربري اعم از مجاز و غير مجاز در استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت‌الاسلام  محمدعلی تقوی‌فرد با اعلام این خبر، اظهار کرد: بررسی راهکارهای جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های زراعی و باغ‌ها در خارج از محدوده شهرها ،شهرک‌ها و روستاها از برنامه‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال مازندران است.

وی بیان کرد: در 6 ماه سال جاری تعداد 794 فقره پرونده مورد بررسی و رسیدگی قضایی قرار گرفت که از این تعداد 284 فقره به مساحت 42 هکتار مربوط به موضوع کمیسیون تبصره 1 ماده 1 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و 127 فقره پرونده به مساحت بیش از 48 هکتار، موضوع تبصره 4 ماده 1 همین قانون بوده است.

رئیس کل دادگستری مازندران ادامه داد:تعداد 9 فقره به مساحت بیش از 29 هکتار نیز مشمول واگذاری‌های قانونی به اشخاص حقیقی و حقوقی بوده است.

تقوی‌فرد افزود: در برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در 6 ماه سال جاری به تعداد 374فقره پرونده قضایی به مساحت بیش از 18 هکتار تشکیل که در این مورد اقدامات قضایی صورت گرفت و با متخلفان امر نیز برخورد قانونی مقتضی انجام می‌گیرد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال مازندران خاطرنشان کرد: هر ساله مساحت قابل ملاحظه‌ای ازاراضی زراعی و باغی استان در معرض تهدید تغییر کاربری‌های غیرمجاز ازجمله ساختمان‌های مسکونی، تجاری، ویلاهای تفریحی قرار دارند که پیشگیری و برخورد با این امور به‌طور جدی در دستور کار دستگاه قضایی و شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان است.

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران