بزرگترین خسارت برای یک ملت، دوری از کتاب است

چالوس نیوز / امام جمعه چالوس در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به ۲۴ آبان و آغاز هفته کتاب و کتابخوانی گفت:از نشانه های رشد و بالندگی و فرهنگ یک جامعه، اقبال مردم و خانواده ها به امر کتاب و کتابخوانی است.

حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری بیان داشت:بزرگترین خسارت برای یک ملت، دوری و فاصله داشتن و مانوس نبودن افراد جامعه با کتاب است.

وی ادامه داد: کشور ما با پیشینه فرهنگی افتخار آمیز و اعتقادات دینی و انقلابی با هدف توسعه فرهنگی بوجود آمده است، طبق آمارها درصد کتابخوان های ما این اندازه پایین باشد جای تاسف است.

حجت السلام راشدی نوری با اشاره به برگزاری مراسم روز اربعین بصورت متمرکز در چالوس از حضور گسترده مردم و همت و تلاش و برنامه ریزی خوب مسئولان، دست اندرکاران اجرای برنامه، مداحان و ذاکران، رسانه ملی و سیمای استان تقدیر و تشکر کرد و گفت : در این سالها که صدا و سیما سیاست اجرای متمرکز و عزاداری به سبک سنتی را در برنامه خود دارد چند سالی است مراسم اربعین در مازندران بنام چالوس ثبت شده است.

امام جمعه چالوس تاکید کرد : الحمدلله با همت عالی دست اندرکاران و هماهنگی که ایجاد شده است و همکاری هیئت های مذهبی و مردم سوگوار این مراسم بخوبی اجرا می شود که خداوند انشالله قبول فرماید و پاداش خیر عطا کند.

وی تاکید کرد: هر چند که در گذشته زیارت اربعین طبق تاکیدات ائمه معصومین (ع) و سیره علما و بزرگان مرسوم بود اما در این سالها تبدیل به یک فرهنگ عمومی در میان شیعیان ، مسلمانان از همه کشور ها و با ملیت های مختلف شده است و با جمعیتی و کیفیتی این چنین در طول تاریخ و در سطح جهانی بی سابقه است.

وی اذعان داشت: پیاده روی زیارت اربعین با شکوه ترین حرکت انسانی را به نمایش می گذارد.

راشدی نوری گفت: حرکت پیاده روی زیارت اربعین مهمترین رسالتش پیام رسانی نهضت حسینی و ترویج و گسترش دامنه عاشورا و رساندن فریاد مظلومانه شهدای کربلا به تمامی ملتهای مظلوم دنیا که به امید رسیدن به آزادی و عزت و امنیت در همه عالم هستند.

وی اظهار داشت: حضور دهها میلیونی زائران حسینی نشان دهنده شور و شعور شیعیان و دوستداران حسینی در بر خورد با کفر و ظلم و استکبار است و یک نوع قدرت نمایی مظلومین در برابر قدرتمندان مستکبر است.

خطیب جمعه چالوس با بیان اینکه یکی از عوامل ماندگاری سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) موقوفاتی است که ارادتمندان آن حضرت برای تعظیم شعائر حسینی و با هدف حفظ و ترویج و توسعه و ماندگاری نهضت مقدس امام حسین (ع) بجا می گذارند، اظهار کرد:وقف اگر چه سابقه ای به درازای تاریخ دارد اما در اسلام ابتدا توسط رسول اکرم (ص) و سپس امیر المومنین (ع) این سنت حسنه پایه گذاری شد.

وی گفت: در میان شیعیان بیشترین موقوفات مربوط به عزاداری امام حسین (ع) است.

وی خاطرنشان کرد : در دوران جمهوری اسلامی تلاش زیادی برای احیاء موقوفات وترویج فرهنگ وقف در زمینه های مختلف شده است و بخاطر اهمیت آن دهه آخر صفر را بعنوان دهه وقف نامگذاری کردند.

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران