توهین رئیس شورای اسلامی شهر چالوس به خبرنگار در جلسه علنی شورا

چالوس نیوز - در حالی که یکی از خبرنگاران در جلسه علنی شورای اسلامی شهر چالوس در حال انجام پوشش خبری جلسه بود توسط رئیس شورای اسلامی به دلیل عکسبرداری  خواسته شد جلسه را ترک کند.

 

یک  روز بعد از تاکید استاندار مبنی بر برخورد با مدیرانی که با رسانه‌ها تعامل ندارند
توهین رئیس شورای اسلامی شهر چالوس به خبرنگار در جلسه علنی شورا

چالوس نیوز - در حالی که یکی از خبرنگاران در جلسه علنی شورای اسلامی شهر چالوس در حال انجام پوشش خبری جلسه بود توسط رئیس شورای اسلامی به دلیل عکسبرداری  خواسته شد جلسه را ترک کند.
مدت چند هفته ای است که شورای اسلامی شهر چالوس در حرکتی خوب و پسندیده و رعایت قانون اعلام شده بود که خبرنگاران می توانند در جلسات شورا  حضور و به پوشش خبری بپردازند و حتی رئیس شورای اسلامی شهر چالوس در مصاحبه ای با روزنامه همشهری گفت: در جلسات شوری چیزی برای پنهان کردن نداریم.
قطعا اعضای شورای اسلامی شهر و مخصوصا رئیس شورای اسلامی شهر چالوس می دانند کا فعالیت خبرنگار در جلسه پوشش خبری و عکسبرداری از جلسه است و هر اتفاقی که در جلسه شورا می افتد خبرنگاران از آن تهیه خبر می کنند حال به خاطر اعتراض دو شهروند در جلسه شورا و عکسبرداری خبرنگار رئیس شورا با چه دلیلی به رسانه توهین و خبرنگار را از جلسه اخراج می کند باید پاسخگو باشد.
این اتفاق امروز در حالی در محل شورای اسلامی اسلامی شهر چالوس رخ داد که دیروز استاندار مازندران تاکید بر برخورد با مدیرانی که با رسانه ها تعامل ندارند داشت.
از طرفی قانون مطبوعات به صراحت اعلام می کند هیچ مقام و مسئولی حق ندارد خبرنگاران را از کسب خبر محروم سازد.
(ماده 4. هيچ مقام دولتي و غيردولتي حق ندارد براي چاپ مطلب يا مقاله اي درصدد اعمال فشار بر مطبوعات برآيد و يا به سانسور و كنترل نشريات مبادرت كند.
ماده 5. كسب و انتشار اخبار داخلي و خارجي كه به منظور افزايش آگاهي عمومي و حفظ مصالح جامعه باشد با رعايت اين قانون حق قانوني مطبوعات است.
تبصره 1 ـ متخلف از مواد(4) و (5) به شرط داشتن شاكي به حكم دادگاه به انفصال خدمت از شش ماه تا دوسال ودر صورت تكرار به انفصال دايم از خدمات دولتي محكوم خواهد شد.)
رئیس شورای اسلامی شهر چالوس باید بداند زمانی جلسه علنی اعلام می شود و خبرنگار حضور پیدا می کند و در حال انجام رسالت خود است در اواسط جلسه هر اتفاقی در جلسه شورا رخ دهد حق اخراج خبرنگار را ندارد و نمی تواند اواسط جلسه آن را غیر رسمی و غیر علنی اعلام کند.
ای کاش رئیس شورای اسلامی جلسات علنی مجلس شورای اسلامی ،شورای اسلامی شهر تهران و دیگر شهرستانهای کشور را مورد ارزیابی قرار می داد تا ببیند که خبرنگاران اخبار بدتر از اعتراض دو شهروند بلکه درگیری اعضا را نیز پوشش داده اند.
در استان مازندران مخصوصا شهرستانهای غرب استان مازندران پایان بی حرمتی و توهین به اهالی رسانه چه زمانی خواهد بود نمی دانیم اما امیدواریم استاندار مازندران به قول خود در جلسه دیروز با رسانه ها جامه عمل بپوشاند و شاهد عذرخواهی رئیس شورای اسلامی شهر چالوس در پی توهین به اهالی رسانه باشیم.
از فرماندار چالوس به عنوان نماینده عالی دولت نیز انتظار می رود از آنجایی که احترام به حقوق رسانه در دستور کار رئیس جمهور و استاندار مازندران قرار دارد ضمن بررسی موضوع جایگاه رسانه را برای مسئولان شهرستانی تبیین کند.
گفتنی است در جلسه امروز شورا زمانی که دو شهروند به اعتراض از شورای اسلامی پرداختند و خبرنگار در حال عکسبرداری بود رئیس شورای اسلامی شهر چالوس با حالت توهین نسبت به خبرنگار او را از جلسه اخراج کرد.
ساسان شیخی / روزنامه نگار

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران