تخلف جمع آوری دکه های سطح شهر چالوس بدون حکم قضایی

چالوس نیوز / بعد از اینکه اعضای شورای اسلامی و شخص شهردار چالوس تاکید داشتند جمع آوری دکه های سطح شهر که دارای قرارداد می باشند  با دستور و هماهنگی دادستان چالوس و مسئولان ارشد شهرستانی بوده و فقط شهرداری اجرا کننده است با پیگیری های خبری مشخص شد دادستان  و فرماندار چالوس نه دستور داده اند و نه حکم قضایی در این مورد صادر شده است .

آقای فرماندار در شهرداری و شورای شهر چالوس چه خبر است؟
تخلف جمع آوری دکه های سطح شهر چالوس بدون حکم قضایی

بعد از اینکه اعضای شورای اسلامی و شخص شهردار چالوس تاکید داشتند جمع آوری دکه های سطح شهر که دارای قرارداد می باشند  با دستور و هماهنگی دادستان چالوس و مسئولان ارشد شهرستانی بوده و فقط شهرداری اجرا کننده است با پیگیری های خبری مشخص شد دادستان  و فرماندار چالوس نه دستور داده اند و نه حکم قضایی در این مورد صادر شده است .
در نامه ای که دادستان شهرستان چالوس خطاب به شهردار این شهر نوشته شده بود  تاکید بر جمع آوری دکه های ساحلی و سد معبر شد و در آن نامه تاکید گردید با توجه به اینکه دکه های سطح شهر  با شهرداری دارای قرارداد هستند دارای ضوابط،مقررات،قرارداد و شرایط خاص می باشند بر اساس قانون و ضوابط خاص خود جمع آوری شود.
از نظر قانون بعد از اخطار شهرداری و عدم تمکین دکه دارانی که با شهرداری قرارداد دارند ، شهرداری باید در محاکم قضایی بر اساس قراردادی که دارد طرح شکایت کند و بعد قانون در این مورد حکم صادر کند زیرا دکه های موجود از اموال افراد بوده و تخریب آن نیاز به حکم قضایی دارد .
البته شهرداری به ماده 55 قانون شهرداری ها در مورد سد معبر اشاره می کند اما باید توجه داشت  دکه ها به دلیل انعقاد قرارداد باشهرداری که  بعضا دارای مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشند به این ماده قانونی نمی خورد و لذا چون شهرداری در قرارداد دو طرفه بندی را آورده هر زمان شهرداری درخواست کرده است دکه ها جمع آوری شود  باید بعد از اخطار به مراجع قضایی مراجعه کند و شهرداری برای تخریب اموال آنها (دکه) باید حکم قضایی داشته باشد .
نکته قابل توجه دیگر اینکه جمع آوری دکه های سطح شهر بدون مصوبه شورای اسلامی شهر بوده و لذا اقدام شهرداری در این زمینه نیازمند مصوبه شوای اسلامی شهر و حکم قضایی می باشد.
از طرفی صابر سام دلیری ، رئیس شورای اسلامی شهر چالوس در نامه ای به شهرداری خواستار اجرای نظریه کمسیون حقوقی شورا مبنی بر جمع آوری دکه ها شد که اقدامی عجیب از سوی رئیس شورای اسلامی شهر چالوس بوده  زیرا این موضوع در جلسه شورا طرح نگردید و سوال اینجاست چرا موضوع به این مهمی در جلسه شورای اسلامی طرح نشد تا مصوب شود.
سوال ما از فرماندار شهرستان چالوس این است طرح جمع آوری دکه ها که تبعات اجتماعی زیادی در شهر دارد زیرا بسیاری از دکه داران سالها است به این شغل مشغول هستند و همگی آنهایی که مطبوعات می فروشند از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دارند  بر اساس کدام مصوبه شورای اسلامی  و یا هماهنگی با اداره صادر کننده مجوز صورت گرفته و تخریب دکه ها که از اموال شخصی افراد بوده است بر اساس کدام حکم قضایی بوده است؟ آیا شهرداری اجازه دارد مستند به یک نامه از سوی رئیس شورای اسلامی و بدون داشتن حکم قضایی یا مصوبه شورا اموال مردم که سالها بنا بوده حتی اگر غیر قانونی باشد تخریب نماید؟
دکه دارانی که تا امروز نیز دکه های آنها تخریب شده است ( منوط به داشتن قرارداد با شهرداری) می توانند بابت تخریب دارایی  آنها بدون حکم قضائی ادعای خسارت کنند.
افکار عمومی،اقشار مختلف جامعه  از فرماندار و دادستان شهرستان چالوس انتظار دارند  اقدام غیر قانونی جمع آوری دکه ها که با شهرداری قرارداد دارند  گرفته شود تا منبعد شهرداری بدون حکم قضایی یا بدون مصوبه شورای اسلامی اقدامات دیگری را در سطح شهر اجرایی نکند.
همچنین انتظار است دادستان شهرستان چالوس بعنوان مدعی العموم و فرماندار چالوس به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس در دفاع از افراد مظلوم جامعه  دستور توقف جمع آوری دکه ها که بدون مصوبه شورا و یا حکم قضایی بوده است را صادر کنند.
در پایان آقای فرماندار دکتر جهانگیری ، معاون رئیس جمهور در مورد سیلی مامور شهرداری به یک دست فروش گفت شب خوابم نبرد آیا شما بعنوان نماینده دولت وقتی بدون حکم قضایی و بدون محاکمه دارایی مردم(دکه ها) که بعضا با تمام سرمایه آنها تامین گردید تخریب و مرد میانسال جلوی مردم گریه می کند شما شب راحت می خوابید؟
سید قادر موسوی و ساسان شیخی / خبرنگار

e-max.it: your social media marketing partner

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
کد امنیتی وارد نشده است
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

تبلیغات

sahelkhabarkandoo

kandoo3kandoo1

kandoo2

بانک مسکن کلید مازندران